هوابرش دستی
هوابرش دستی

هوابرش دستی معمولا از جنس برنج ساخته می شود. با کمک این ابزار میتوان برشهایی تا 100 میلی متر انجام داد.این ابزار به سیستم برش هواگاز متصل می شود. این دستگاه دارای دو شیر برای کنترل فشار هوا و گاز ورودی است. معمولا این دستگاه به همراه چند نازل در بازار ارائه می شود. وسایل مورد نیاز جهت انجام کار با این دستگاه باید دارای جنس مرغوب باشند.

مشخصات کلی دستگاه هوابرش دستی

غالبا از جنس برنج است. نوع جوش آن گازی می باشد. اقلام همراه با آن آچار، سری سوزن تمیزکننده و نازل است. همچنین دارای سری جوشکاری برای اتصال به پک جوش هوا گاز میباشد. دسته معمولا از جنس آلومینیوم است.

موارد ایمنی در زمان استفاده از دستگاه هوابرش

در زمان کار با این دستگاه باید لباس مخصوص محافظ دار بپوشید. مقرراتی در زمان انجام کار وجود دارد که باید رعایت شود. این مقررات شامل مواردی است که به اختصار به آن اشاره خواهد شد:

فندک جوشکاری:

دستگاه هوابرش (یا هوابرش دستی) در زمان کار مقداری حرارت تولید میکند. اگر بخواهید برای روشن کردن مشعل از فندک معمولی استفاده کنید احتمالا دست شما می سوزد. توصیه می شود از فندک جرقه زن یا فندک مخصوص جوشکاری استفاده شود. بدین شکل که با دست راست فندک را گرفته و با دست چپ مشعل را نگهداری کنید.

لباس کار مخصوص

برای انجام عملیات برشکاری باید مانند تصویر زیر لباسی بلند و سرتاپایی بپوشید. این کار موجب جلوگیری از سوختن بدن شما در اثر پاشیدن جرقه می شود.

دستگاه هوابرش
لباس مخصوص برای برشکاری
پوتین ایمنی دارای نوک فلزی در جلوی کفش

کفش های کار باید دارای نوک فلزی باشند. امکان افتادن وسایل سنگین و خطرناک در محل کار وجود دارد. این نوع کفش از بروز حادثه جلوگیری میکند. کفش های ورزشی و اسپرت برای کارگاه های کار برش اصلا مناسب نیست. در این صورت احتمال سوختگی پاها بالا می رود. عملیات برشکاری دارای جرقه و ایجاد شعله خطرناک می باشد.

عینک محافظ به همراه ماسک صورت

عملیات برشکاری در تمامی دستگاه ها همچنین دستگاه هوابرش ( و هوابرش دستی) ایجاد نور و شعله می کند. مخصوصا نور بوجود آمده از اکسیژن و استیلن بسیار زیاد است. این نور به چشم آسیب میزند. توصیه میشود برای جلوگیری از خشک شدن پوست از ماسک محافظ استفاده شود. برای جلوگیری از پرتاب جرقه و انعکاس نور در چشم از عینک مخصوص استفاده شود.

دستکش ایمنی

برای جلوگیری از آسیب ناشی از جرقه و شعله به دستها، از دستکش ایمنی چرمی استفاده کنید. بهتر است دستکش های شما دارای آستین های بلند باشد.

دستگاه هوابرش دستی زیر مجموعه دستگاه های برش هوا گاز می باشد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه هوابرش دستی کوچک و دستگاه های برش با بخش فروش شرکت تماس حاصل کنید.

برگفته از وبسایت:

www.digikala.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 13 =