قیمت دستگاه cnc با توجه به آیتم های زیادی تفاوت پیدا میکند. از جمله متریال مصرفی در دستگاه، ابعاد دستگاه ها، وضعیت قیمت ارز و …. . نوسانات بازار دلار و ارز یکی از مهمترین فاکتورهایی است که روی اکثر اجناس تاثیر گذار است. مثلا قیمت طلا . قیمت ابزارها و مواد بکار رفته شده در دستگاه های سی ان سی نیز شامل حال این مثال می شود. با شروع برخی تحریم ها حتی بعضی از مواد مصرفی دیگر یافت نمیشود. دستگاههای سی ان سی انواع مختلفی دارد. بنابر درخواست مشتری نسبت به کارایی دستگاه قیمت ها تفاوت پیدا میکند. نیاز مشتری و انتظار او از دستگاه از آیتم های تعیین کننده قیمت دستگاه می باشد. مثلا دستگاه با ابعاد کوچکتر قطعا با دستگاهی بزرگ قیمتی متفاوت خواهد داشت.

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت دستگاهcnc:

1- ابعاد دستگاه

2-لوازم مصرفی در ریل گذاری ها

3- نوع موتور(نوع موتور سروو موتور باشد یا استپ موتور)

4- نوع میز برشکاری(میز ساده باشد یا دارای مکنده گرد و غبار باشد)

5-نوع کنترلر (ساخت پویابرش یا نمونه های خارجی مانند زیمنس – رادونیکس و …)


عوامل دیگری وجود دارند که در کنار قیمت دستگاه مهم هستند. از جمله خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه. کیفیت دستگاه از موارد بسیار مهمی ست که باید مشتری به آن دقت کند. بالارفتن کیفیت دستگاه حتما روی قیمت دستگاه تاثیر مستقیم خواهد داشت. به همین نسبت نتیجه کاری که از دستگاه با کیفیت بیرون می اید حتما گران تر است. نسبت به دستگاهی با برش بی کیفیت یا کیفیت پایین تر. کاربرد دستگاه در واقع یکی از تعیین کننده های قیمت آن است. مثلا دستگاه برش سنگ با دستگاه cnc چوب قیمتی متفاوت دارد. متاسفانه به علت نوسانات قیمت ارز نمیتوان به طور مستقیم و صریح قیمت دستگاه ها را مشخص کرد. اما میتوانیم کمی راجع به آن صحبت کنیم . تا حدود قیمتها مشخص شود.

قیمت دستگاه cnc
قیمت دستگاه cnc

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت دستگاه cnc


سایز دستگاه: همانطور که قبلا بیان شد با تغییر سایز دستگاه قیمت آن نیز تغییر میکند.
کیفیت و قدرت دستگاه: دو قسمت اساسی اسپیندل و محور وظیفه مهمی در حرکت دستگاه دارند. این دو قسمت نیز در تعیین قیمت تاثیر گذارند. بخشها و قطعات مختلف روی قیمت نهایی موثر هستند.


توانایی در برش: با بالارفتن قدرت برش و تمیزی کار، قیمت دستگاه بالا می رود. دستگاه هایی مثل دستگاه برش لیزری فلزات که قدرت بسیار زیادی دارد، قطعا از قیمت بالایی برخوردار است.
در مورد دستگاه هایی که تنها روی مواد خاصی برش را انجام می دهند، قیمت کمی پایین می آید. مثلا فقط روی فلز برش انجام می دهند. یا فقط روی چوب برشکاری می کنند. این دستگاه ها نسبت به دستگاه لیزر توانایی کمتری دارند. بنابراین نسبت به این دستگاه از قیمت کمتری برخوردارند.

قیمت دستگاهcnc
یک نمونه مینی cnc یا دستگاه cnc کوچک

شرکت تولید کننده دستگاه:


برخی برندها و مارک ها هستند که در دنیای امروز جای خود را باز کرده اند. اینها از محبوبیت خاصی برخوردارند. همانطور که در وسایل خانه، آشپزخانه، اتومبیل، لوازم الکترونیک و … می بینیم، برخی برندها معروف تر هستند. این مورد موجب بالا رفتن قیمت دستگاه ها نسبت به هم می شود. مثلا ممکن است یک گوشی موبایل برند هواوی بسیار قدرتمند باشد اما یک گوشی سامسونگ با همان قابلیت ها، قیمت بالاتری دارد. چرا؟ فقط و فقط به خاطر نام سامسونگ. این موارد تنها به نام برند مربوط می شود. زیرا این برندها به خاطر کاربردی بودن و رضایت مشتریان انبوه دیگر قابل اطمینان هستند.

برندهای قدیمی:

همچنین برندهای بسیار قدیمی مانند ناسیونال در لوازم خانگی بسیار پرطرفدار هستند. حال ما مثال لوازم خانگی را نام بردیم. زیرا ملموس تر می باشد. مثالی که در مورد ناسیونال زده شد شاید حتی به دلیل کمیاب بودن آن باشد. بنابراین قیمت بسیار بالایی خواهد داشت. حتی درمقایسه با هم رده های خودش با برندهای دیگر.
درمورد دستگاه سی ان سی نیز این مثال ها صدق می کند. چنانچه دستگاهی مربوط به شرکت خاصی مثلا در خارج از کشور باشد، که محبوبیت داشته باشد، قطعا روی قیمت گذاری آن تاثیر دارد. برند دستگاه از عوامل مهم تعیین کننده قیمت دستگاه cnc است.


درمورد دستگاه سی ان سی نیز این مثال ها صدق می کند. چنانچه دستگاهی مربوط به شرکت خاصی مثلا در خارج از کشور باشد، که محبوبیت داشته باشد، قطعا روی قیمت گذاری آن تاثیر دارد. برند دستگاه از عوامل مهم تعیین کننده قیمت دستگاه cnc است.

عوامل جانبی در تعیین قیمت دستگاه :


قیمت دستگاه cnc با عوامل جانبی نیز در ارتباط است. یکی از این موارد استفاده از آیتمهایی مانند سیستم خنک کننده یا… به همراه دستگاه است. همچنین خدمات و گارانتی دستگاه مربوطه. نرم افزار دستگاه cnc که گاها انحصاری است و یا ممکن است مشترک باشد. چنانچه شرکت تولید کننده دستگاه، تولید نرم افزار را نیز خود انجام دهد، حتما روی قیمت نهایی تاثیر مستقیم گذاشته است. گاها از نرم افزارهای مشترک استفاده می شود. همه ی عواملی که در بالا عنوان شد روی قیمت نهایی تاثیر دارد. برای آگاهی از قیمت تمامی دستگاه های با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه در “قیمت دستگاه cnc”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =