گروه صنعتی پویا برش طراح و سازنده دستگاه های برش cnc هواگاز، برش پلاسما، راسته بر ، واترجت، گیوتین هیدرولیک، دستگه نورد تمام هیدرولیک چهار غلطکه و نورد 3 غلطکه، نورد ورق، خم لوله و پروفیل 09133130096 و 03195026601برش cnc

ماشین های cnc ایرانی و خارجی

CNC-Router-Small-Size-6090-small  ...  به طور کلی ماشین های cnc موجود در بازار داخلی را می توان به دو گروه ماشین های ساخت داخل و ماشین های خارجی تقسیم کرد.

   دسته اول ماشین های CNC ساخت داخل هستند:

   ماشین های CNC ساخت داخل توسط شرکت های متعددی ساخته می شوند. کیفیت ساخت برخی از این شرکتها قابل قبول است اما برخی دستگاه هایی می سازند که مشکلات کیفی دارند. در مجموع، شاید بتوان گفت مهمترین مسائلی که ماشین های CNC ساخت داخل دارند به قرار زیر باشد:

•  نداشتن مستندات لازم:

    تولیدکنندگان داخلی به خاطر عدم تولید تیراژ بالا و نیز فرهنگ صنعتی حاکم، غالباً مستندات مربوط به اپراتوری، نگهداری و تعمیرات دستگاه را تهیه نمی کنند. ازاین رو،  این دست از اطلاعات صرفاً باید در دوره آموزشی به مشتری منتقل شود. به طور طبیعی دوره آموزشی تمام جزئیات را در بر ندارد و از این رو مشتری باید تا مدتها با سازنده در ارتباط باشد تا بتواند دانش اپراتوری مورد نیاز را کسب کند. در این حالت، در صورت بروز مشکل برای دستگاه و عدم پاسخگویی سریع سازنده مالک، مشتری با مشکلات زیادی مواجه می شود.

• یکسان نبودن سطح کیفی دستگاه های مشابه:

    باز هم بخاطر ساخت سفارشی بودن دستگاه های CNC ساخت داخل و عدم تولید در تیراژ از بالا و اینکه اغلب برای هر دستگاه به طور جداگانه سفارش گذاری قطعات انجام شده و عملیات ساخت نیز براساس دستورالعمل معینی انجام نمی شود، سطح کیفی دستگاه های مشابه با هم برابر نبوده و برخی از دستگاه ها دارای سطح کیفی بالا و برخی دارای سطح کیفی پائین تر می باشند.

دسته دوم ماشین های CNC خارجی هستند:

   دستگاه های خارجی عرضه شده در داخل را نیز می توان به چندین گروه طبقه بندی کرد. برخی از این دستگاه ها ساخت کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی هستند.  طبعاً سطح کیفی این دستگاه ها و قیمتشان بالاست و مهمترین چالش داشتن چنین دستگاه هایی، تامین قطعات یدکی خاص آنها مانند کنترلر می باشد.

   گروه دیگر ماشین های  CNC، ماشین های ساخت آسیای میانه هستند. شاید به طور کلی بتوان گفت این نوع از دستگاه ها دوام خوبی دارند اما این ضرورتا به مفهوم برخورداری از کیفیت طراحی و ساخت بالا نمی باشد.

دسته سوم ماشین های سی ان سی آسیای شرقی به جز چین هستند:

   گروه سوم ماشین های CNC متعلق به آسیای شرقی به جز چین یعنی دستگاه های ساخت تایوان، کره جنوبی و ... هستند. این دستگاه ها نیز معمولاً دارای کیفیت بالایی هستند و در شرایط خاص، امکان بیشتری برای تامین قطعاتشان وجود دارند.

دسته چهارم ماشین های سی ان سی چین هستند:

   گروه آخر نیز دستگاه های سی ان سی چینی هستند. ماشین های CNC چینی سطوح کیفی متفاوتی دارند و می توانند از پایین ترین تا بالاترین سطح کیفی را داشته باشند. معمولاً دستگاه های سی ان سی با کیفیتی که در چین تولید می شوند تفاوت قیمتی فاحشی با دستگاه های مشابه اروپایی آمریکای شمالی و ژاپنی ندارند، اما دستگاه های CNC سطوح کیفی پائین و متوسط در ابعاد یکسان دارای قیمتهایی به مراتب پائین تر از دستگاه های مشابه اروپایی و آمریکایی هستند. بسیاری از کسانی که متقاضی خرید دستگاه های CNC هستند نیاز به دستگاه های با قابلیت بسیار بالا ندارند و در بسیاری از مواقع دستگاه های چینی ارزان قیمت نیز کار مورد نظر آنها را به خوبی انجام می دهد. در واقع تیراژ تولید دقت و پیچیدگی طرح های برش و تراش عمده ترین پارامترهای تعیین کننده ی نوع ماشین هستند که خریدار باید به آنها توجه کند.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، نام کشور سازنده اهمیت زیادی ندارد و بیش از توجه به کشور سازنده باید به تیراژ مورد نظر و کاری که از دستگاه می خواهید توجه کنید...

Real Time Web Analytics