گروه صنعتی پویا برش طراح و سازنده دستگاه های برش cnc هواگاز، برش پلاسما، راسته بر ، واترجت، گیوتین هیدرولیک، دستگه نورد تمام هیدرولیک چهار غلطکه و نورد 3 غلطکه، نورد ورق، خم لوله و پروفیل 09133130096 و 03195026601برش لیزری فلزات

راهنمای برش لیزری

 

ماکت سازی با استفاده از برش لیزر یکی از جدید ترین روش های ساخت ماکت می باشد.دقت ، سرعت، هزینه پایین، کیفیت بالای قطعات ساخته شده به این روش و رنج گسترده متریالهای قابل پردازش به این روش باعث شده تا برش لیزری به یکی از محبوب ترین ابزارها و روشهای ساخت ماکت تبدیل شود.
در این مقاله سعی میشود نکات مهم و ضروری که برای ساخت ماکت به این روش نیاز دارید بصورت مختصر و کاربردی بیان شود.


1- متریالهای قابل پردازش :

پلکسی گلاس    تاقطر 20میلیمتر
آکریلیک     
انواع مقوا  و کاغذ  
فیبر
ام دی اف    تا قطر 5 میلیمتر
چوب بالسا
مولتی استایل
آکریلیک آیینه ای
فوم برد
چوب
لمینت
کرین
نئوپان
استات
اچ دی اف
ای بی اس
کارتن پلاست
کارتن
پارچه
چرم
تخته چندلا
پلی اتیلن
پلی پروپیلن
لاستیک
سیلیکون لاستیک
استایرن
تفلون

به طور کلی میتوان گفت که نور لیزر بر روی همه متریالهای غیر فلزی موثر است برخی از متریالها مانند پلکسی و .... قابلیت برش و حکاکی را به راحتی دارند. وبرخی دیگر مانند سنگ و شیشه قابل برش نیستند و تنها میتوان روی آنها حکاکی کرد.

 

http://www.mehregantarh.com/plugins/content/xtypo/icon/alert.gif) center no-repeat; background-color: #FFF6BF; background-position: right 50%;text-align: right; direction:rtl; padding: 5px 20px 5px 45px; color:#996666; border-top: 2px solid #ffd324 ; border-bottom: 2px solid #ffd324;">نکته مهم: نور لیزر دستگاه های متداول به دلیل فرکانس کاری خاص خود روی فلزات تاثیری ندارند.


2- ابعاد میز کار :


دستگاه موجود در کارگاه ما دارای میز کاری با ابعاد 90*140 سانتی متر است. این دستگاه با توان 120 وات جزو دستگاههای بزرگ و قدرتمند موجود در کشور است.


3-ساخت و چیدمان فایلهای ارسالی:

فایلهای ارسالی شما برای برش ماکت ترجیحا فایلهای اتوکد باشند (در خصوص ورژن محدودیتی وجود ندارد) . فایلهای کورل دراو نیز برای برش مناسب هستند.
واحد مورد استفاده در فایلها سانتی متر باشد یعنی هر یک واحد در فایل شما یک سانت در ماکت شما باشد.
تمامی خطوط میبایست پلی لاین باشند .
پلکسی گلاس در شیت هایی به ابعاد 180*120 سانتی متر در بازار کشور موجود است.
ام دی اف در شیت هایی به ابعاد 180*240 سانتی متر در بازار کشورموجود است.
روش بهینه و مورد توصیه در خصوص استفاده از این متریالها این است که شما فایلهای خود را در شیتهایی به ابعاد حداکثر 120*90 سانتی متر بچینید.
در صورت استفاده از چند نوع متریال هر یک را در کادر در کنار یکدیگر بچینید و در ذیل کادر نام و قطر متریال را با فونت انگلیسی بنویسید.
برای مشخص کردن و جدا کردن حک و برش از یکدیگر آنها را با رنگها و لایه های مختلف از هم جدا کنید.
رنگ قرمز برای حک و رنگ سبز برای برش پیشنهاد میشود.

 

http://www.mehregantarh.com/plugins/content/xtypo/icon/alert.gif) center no-repeat; background-color: #FFF6BF; background-position: right 50%;text-align: right; direction:rtl; padding: 5px 20px 5px 45px; color:#996666; border-top: 2px solid #ffd324 ; border-bottom: 2px solid #ffd324;">اکیدا توصیه میشود برای تمایز حک و برش از یکدیگر علاوه بر رنگ مختلف از لایه های مختلف نیز استفاده شود.

در صورت ارسال فایلهای خود از طریق ایمیل حتما اطلاعات تماس خود را (شماره همراه ترجیحا) را در ایمیل بگنجانید.
از اینجا میتوانید یک فایل نمونه برای برش لیزری دانلود کنید تا با نحوه تهیه فایلها و چیدمان آنها آشنا تر شوید.

برش لیزری

 

Real Time Web Analytics