واتر جت چیست . نزدیک به یک سده است که از این دستگاه ها استفاده می شود.

واترجت چیست
یک نمونه دستگاه واترجت

در ابتدا از آن برای سنگ شویی و در معادن و تونل ها استفاده می شد. در واقع در سال 1960 اولین استفاده ها از این دستگاه صورت گرفت. پس از آن تلاش شد برای بریدن موادی مثل فلز و سنگ از آن استفاده شود.اخیرا رشد این دستگاه بسیار زیاد بوده است. دستگاه های دیگر نیز وجود دارند که کار برش فلز و … را انجام دهند. اما ویژگی واترجت مقرون به صرفه بودن قیمت آن نسبت به دیگر دستگاه ها می باشد.

در واقع در سال 1960 اولین استفاده ها از این دستگاه صورت گرفت.

پس از آن تلاش شد برای بریدن موادی مثل فلز و سنگ از آن استفاده شود.اخیرا رشد این دستگاه بسیار زیاد بوده است. دستگاه های دیگر نیز وجود دارند که کار برش فلز و … را انجام دهند. اما ویژگی واترجت مقرون به صرفه بودن قیمت آن نسبت به دیگر دستگاه ها می باشد.

واترجت چیست
واتر جت چیست
 واتر جت چیست
کاربردهای دستگاه واترجت

کاربرد واتر جت چیست

جت آبی غالبا برای برش دادن موادی مثل چوب و چرم و … به کار می رود. معمولا کیفیت نهایی بسیار تمیز است. همچنین برای برداشتن روکش سیم نیز مورد استفاده است. در این فرایند معمولا گرد و خاک و آلودگی ایجاد نمیشود. از این رو دوست دار محیط زیست است.

مواد اولیه مورد نیاز واترجت

مواد اولیه واتر جت چیست ؟ آب مهم ترین ماده اولیه دستگاه است.

میتوان در کنار آب از مواد شوینده استفاده کرد. برای برشکاری فلزات از آب و مواد ساینده استفاده می شود. زیرا آب به تنهایی قابلیت برش موادی سختی مثل فلز را ندارد. اما از آب خالص برای مواردی مثل کاغذ و مقوا و .. استفاده میشود. در این نوع برشکاری دست اپراتور بسیار باز است. زیرا قابلیت انجام انوع برش ها را دارد.

از این رو میتوان گفت این دستگاه انعطاف پذیری بالایی دارد. در نهایت نتیجه دلخواه حاصل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =