دستگاه واترجت

folder_openدستگاه های برش Cnc
comment9 دیدگاه
3/5 - (2 امتیاز)

واترجت یکی از دستگاه هایی است که با پیشرفت تکنولوژی ساخته شده است، زیرا با جلو رفتن صنعت نیاز به استفاده از ابزارهای جدید در مقابل دستگاه های سنتی بیشتر شد. دستگاه هایی با کیفیت بالاتر و دارای تنوع که نیاز مشتریان را برطرف کند. دقت و کیفیت از عواملی ست که موجب شده این دستگاه در بازار جای خود را باز کند. دستگاه واترجت یا جت آب از دستگاه های امروزی ست که عملیات برش متنوعی را انجام می دهد.

دستگاه واترجت

دستگاه واترجت

کاربردهای دستگاه واترجت:

پروسه برش کاری با واترجت:
یک جریان آب با سرعت و فشار بسیار زیاد(میتواند به همراه ماده ساینده باشد) باعث ایجاد برش روی سطح می شود؛ اصلی ترین فاکتور در این دستگاه آب است و غالبا با سرعتی بالغ بر 900 متر بر ثانیه حرکت می کند.

 هنگام برش این نیرو به سطح وارد شده و عملیات برش انجام میشود. همراه بودن ماده ساینده باعث ایجاد برش روی سطوح سخت می گردد؛ معمولا کیفیت نهایی بسیار تمیز است. در این فرایند معمولا گرد و خاک و آلودگی ایجاد نمیشود، به همین جهت دوست دار محیط زیست است.

فواید واترجت:

این دستگاه حرارت ایجاد نمیکند، اما در دستگاه های برش دیگر معمولا عملیات با حرارت همراه است. این مورد ممکن است ایجاد ترک کند. حرارت گاهی موجب تاب برداشتن سطح می شود و گاهی ایجاد گازهای خطرناک میکند.

 دستگاه واترجت دارای این مزیت است که اصولا خاصیت برش سرد دارد. از این رو معمولا نیاز به انجام سوراخ کاری اولیه ندارد و آلودگی ایجاد نمیکند. هیچ گاز خطرناکی تولید نمیکند. برای اپراتور خطری ندارد و آلودگی صوتی زیادی ندارد، در واقع امواج صوتی آزاردهنده تولید نمیکند. میتوان برای برش های پیچیده از این دستگاه استفاده کرد، سرعت بسیار بالایی دارد و دارای قابلیت انجام برش روی سطوح ناهموار می باشد. محصول نهایی در برشکاری این دستگاه عاری از تراشه، پوسته و لبه های اضافه است.

معرق سنگ با دستگاه واترجت

کاربرد دستگاه واترجت

کاربرد دستگاه واترجت

کاربرد دستگاه واترجت

معرق سنگ با دستگاه واترجت

مزایای دیگر جت آبی:

کیفیت سطح نهایی بسیار خوبی و قابلیت انجام برشکاری در فواصل نزدیک را دارد. انجام برش روی شکل هایی با گوشه های تیز توسط دستگاه امکان پذیر است. در زمان کمی عملیات برش را روی قطعاتی که روی هم قرار گرفته اند، انجام میدهد. 

هیچ گونه مواد خنک کننده در پروسه برش کاری نیاز نیست. مواد اولیه آن هزینه کمی دارد، زیرا این دستگاه با آب عملیات برش را انجام میدهد. توسط آب میتوان موادی مثل پارچه، چوب، مواد پلاستیکی و … را برش داد. سرعت بسیار بالایی دارد. با استفاده از آب و مواد ساینده می توان سطوح سخت مثل فلز، کاشی و … را نیز برش داد. قابلیت برشکاری سطوح با ضخامت زیاد را دارد. پلیسه‌گیری و برداشتن ناصافی‌های سطح نیز از دیگر کاربردهای دستگاه واتر جت است.

واترجت چیست
واترجت چیست

سرعت واتر جت:

سرعت دستگاه به ضخامت سطح و کیفیت مورد نظر برای برش بستگی دارد، اندازه روزنه نازل، قدرت پمپ، کیفیت و عوامل دیگر سرعت دستگاه را تعریف می کنند.

این دستگاه دوستدار محیط زیست است. مواد زائدی که توسط این دستگاه تولید می شود را میتوان در زمین دفن کرد. اما این مواد نباید زیان آور باشند تا به زمین نیز آسیبی نرسد؛ چنانچه موادی مانند سرب یا مواد خطرزا را ماشین کاری کنید باید قبل از دورریختن مواد اضافی که از نتیجه برشکاری حاصل شده آن ها را از هم تفکیک شود. همچنین باید دقت کرد قبل از ریختن آب اضافی به فاضلاب ها باید این آب پاکسازی شود.

باید توجه داشت که برای انجام عملیات ماشین کاری نیاز به سوراخ اولیه نیست. مگر اینکه بخواهیم روی مواد بسیار سخت برشکاری انجام دهیم.

کاربردهای دستگاه واترجت چیست؟

این دستگاه در کارگاههای ماشین سازی کاربرد فراوان دارد. در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم کرد:

1- معرق سنگ: قطعات به صورت بسیار دقیق مونتاژ می گردد.

2- تولید قطعات فولادی، برنجی، استیل و …..: این دستگاه نسبت به دستگاه برش لیزری ارجحیت دارد زیرا توانایی تولید ورق با ضخامت 10m را دارا می باشد.

3- ایجاد و تولید شیشه های نقش دار

4- استفاده در صنایع هوا و فضا

5- صنعت اتومبیل سازی: بسیاری از قطعات این صنعت توسط واترجت تولید می شود.

6- کارگاه هایی که از دستگاه برش لیزری استفاده میکنند غالبا در کنار این دستگاه نیز به دستگاه واترجت نیاز دارند.

دستگاه واترجت همچنین یکی دیگر از دستگاه های تولید شده در این گروه صنعتی می باشد. برای آگاهی از قیمت واترجت میتوان به لیست مربوط به قیمت دستگاه مراجعه نمود. برای سفارش ساخت دستگاه خمکن پروفیل و لوله، دستگاه نورد ورق 4 غلطک و دستگاه برش cnc پلاسما نیز با بخش فروش تماس حاصل شود.

Related Posts

9 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

*

code

فهرست
با سلام، لطفا پیام یا سوال خود از گروه صنعتی پویابرش را در اینجا با ما درمیان بگذارید
ارسال از طریق واتس اپ