نورد لوله از دستگاه های طراحی شده و تولیدی این گروه صنعتی می باشد.

نورد لوله
نورد ورق

گروه صنعتی پویا برش با بیش از یک دهه فعالیت در عرصه صنعت افتخار دارد با بهره گیری از کادری متخصص و مجرب در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی، دستگاه های نورد ورق و خم لوله و پروفیل  خود را با کیفیتی در حد نمونه های خارجی ارائه نماید.

اجزاي دستگاه نورد لوله

اجزاي دستگاه نورد لوله شامل قفسه ي نورد، غلتك ها، ياتاقان ها و ‌محفظه اي براي محافظت اين قطعات و نيروي محركه اي براي به حركت در آوردن غلتك ها است. علاوه بر اين ها به تجهيزات مكانيكي و الكتريكي براي كنترل و تنظيم نيرو و سرعت دوراني غلطك ها نيز نياز است. قفسه هاي نورد معمولاً‌ بر حسب تعدد قالب ها و آرايش آنها نسبت به يك ديگر تقسيم بندي مي شوند. در قفسه هاي نورد دو غلطكي، جهت چرخش غلتك ها دو طرفه است بطوري كه با تغيير جهت حركت آنها ضخامت قطعه در رفت و برگشت  قابل كاهش مي باشد. در اين روش قطعه كار بين دو غلتك تغيير شكل داده مي شود و بيشتر كاهش در سطح مقطع مورد نظر مي باشد.

نحوه کار کردن دستگاه نورد را در این کلیپ تماشا کنید:

نورد لوله دارای مشخصه بارزی است که اولاً محور غلتك ها با هم موازيند و ثانيا تغيير شكل در امتداد حركت عمومي قطعه و عمود غلطك ها صورت مي پذيرد. در حقيقت چون تغيير شكل در در امتداد طول صورت مي گيرد و به آن نورد طولي مي گويند. اين نوع نورد در صنعت و حتي كارگاههاي كوچك شكل دهي بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد. برای آگاهی از قیمت های دستگاه های ذکر شده میتوانید با بخش فروش این گروه صنعتی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده راهنمایی و همکاری با شما هستند.

یک دیدگاه در “نورد لوله”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهار =