برش لیزری چوب

folder_openمقالات cnc
commentبدون دیدگاه
Rate this post

برش لیزری چوب امروزه در صنایع مختلف کاربرد فراوان دارد. ایده استفاده از لیزر در صنعت امروزه بسیار فراگیر شده است. نور لیزر با صرف زمان بسیار کمی محصولات بسیار خاصی را بوجود می آورد. لیزر در صنعت در بخشهای مختلف استفاده می شود. از جمله در بخش حکاکی و لیزر روی چوب. امروزه طرح ها و نقوش مختلف را به آسانی توسط لیزر میتوان روی چوب پیاده کرد. حتی نقوش بسیار پیچیده را نیز میتوان حکاکی کرد.
در زمان های گذشته حکاکی به روش سنتی انجام می شد. حال آنکه این کار بسیار وقت گیر و سخت بود. اما امروز به لطف پیشرفت تکنولوژی کار انسان آسان شده است. دستگاه برش لیزری چوب دارای دقت بسیار زیادی است. این دستگاه محصولات متنوعی به ما می دهد. این دستگاه در صنعت مبل سازی کاربرد بسیار زیادی دارد.

برش لیزری چوب
یک نمونه دستگاه برش لیزری چوب

کاربرد دستگاه برش لیزری چوب


از دستگاه برش لیزری چوب میتوان برای ساخت هدایای چوبی و حک تصویر استفاده کرد. برای ایجاد نقوش روی درب منازل و هتل ها نیز کاربرد دارد. این دستگاه میتواند تصاویر را نیز روی بوفه ها و سایر وسایل چوبی حک کند. تصویر حاصل شده از کار این دستگاه بسیار ظریف و دقیق است. حال آنکه انجام این کار با دست بسیار مشکل و پیچیده است.

برش لیزری چوب
حکاکی آرم یا لوگو و برند توسط دستگاه فوق الذکر

نحوه کار دستگاه حکاکی چوب

در این پروسه نور لیزر به صورت تمرکز یافته روی قطعه مورد نظر می تابد. با بالارفتن حرارت و دما در آن نقطه، باعث تبخیر آن ماده می شود. دستگاه با چوب اصلا تماس برقرار نمیکند. تنها نوری تابیده می شود. این عمل موجب ایجاد خاک اره نمی شود. در نتیجه یک برش بسیار دقیق و تمیز حاصل می شود. این روش قابل مقایسه با روشهای قدیمی نیست. محصول نهایی کار برش لیزر بسیار صاف و بدون ایراد است. مزیت این کار صرفه جویی در زمان است. این دستگاه خاک و گرد اره ایجاد نمیکند . این دستگاه دوستدار محیط زیست می باشد. در روشهای سنتی که از چاقو و مقار و … برای حکاکی استفاده می شد، خاک اره بسیار زیادی تولید می شد.

چه نوع چوب هایی را میتوان با این دستگاه حکاکی و برش داد؟

برای انواع چوب کاربرد دارد. کاج، گردو، افرا، زبان گنجشک و تمام چوب ها را میتوان با این دستگاه حکاکی کرد. برخی از چوب ها به علت نرم بودن نیاز به قدرت کمتری دارند.

دستگاه لیزری چوب چه ویژگی هایی دارد؟

دقت بسیار بالا.
پیاده سازی طرح ها و نقوش بسیار ظریف و خاص.
سرعت عمل و صرفه جویی در زمان.
امکان حکاکی با عمق کم و زیاد

در هنگام کار با دستگاه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
در زمان انجام لیزر روی چوب باید دقت داشت ما چه چوبی را داریم حکاکی و لیزر میکنیم. نرم بودن و سختی چوب ها پارامترهای مهمی در این پروسه هستند. وجود رزین روی چوب باید بررسی شود.
معمولا لیزری که روی چوب انجام میشود قهوه ای سوخته می باشد. اما میتوان تنظیمات را به طوری انجام داد که حکاکی روشن تر حاصل شود. برای این کار بهتر است قدرت دستگاه را پایین اورد. سرعت دستگاه را بالا برد.

کاربردهای برش لیزری چوب )حکاکی)

حکاکی و ایجاد نقوش روی کابینت های آشپزخانه. توسط دستگاه برش لیزری، میتوان روی چوب انواع نقوش را به وجود آورد. اینکار به زیبایی هرچه بیشتر کابینتها کمک میکند.
یک قاب عکس را با این دستگاه بسیار زیباتر کنید. توسط دستگاه لیزر میتوان طرح های متنوعی روی قاب عکس های گران قیمت بوجود آورد. اینکار باعث ارزشمند شدن قاب عکسی میشود که میتوانید به عزیزانتان هدیه بدهید.
حکاکی و ایجاد نقوش روی درب های منازل یا ویلا و مطب. توسط دستگاه برش لیزری چوب میتوان روی درب ها انواع نقوش را پیاده کرد. حتی پیاده سازی یک تصویر و عکس را میتوان انجام داد.
برش لیزری چوب برای حکاکی آرم و لوگو بسیار کاربرد دارد. مخصوصا روی وسایل و ابزارآلاتی که از جنس چوب باشند. مثلا سازندگان وسایل چوبی میتوانند لوگو و برند خود را روی آن محصولات حک کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

*

code

فهرست
با سلام، لطفا پیام یا سوال خود از گروه صنعتی پویابرش را در اینجا با ما درمیان بگذارید
ارسال از طریق واتس اپ