واترجت صنعتی

folder_openمقالات cnc
commentبدون دیدگاه
Rate this post

واترجت صنعتی ابزاری برای شستشو است. این دستگاه با فشار بالای اب کار میکند. بدین صورتکه با فشار بالا و انرژی جنبشی به سطح برخورد میکند. بنابراین سطح تمیز و براق می شود. این دستگاه ها برای عملیات سنگین طراحی شده اند. سرسیلندرها معمولا برنج است. پیستون ها ضدزنگ و دارای شلنگهای بسیار محکم و سنگین است. دستگاه به صورتی ساخته می شود که استفاده طولانی مدت باعث صدمه دستگاه نمیشود. میتوان تامدتها ازاین دستگاه ها استفاده کرد.

واترجت صنعتی
یک نمونه کارواش صنعتی آب سرد

واترجت صنعتی یا دستگاه کارواش صنعتی چیست ؟


این نوع دستگاه ها غالبا برای شستشوی دیوارها و کف نیز استفاده میشود. دستگاه شوینده قوی آب را دریافت کرده و ان را به آبی پر فشار تبدیل می کند. این دستگاه دارای یک پمپ است که بخش اصلی دستگاه است. وظیفه پمپ ایجاد فشار قوی به آب است. در واقع پاشش و فشار زیاد آب باعث جدا شدن سطح آلوده از جسم می شود.

ویژگی های دستگاه


فاکتورهای اصلی دستگاه فشار و دبی است.دبی در واقع نرج جریان است. بالارفتن فشار آب موجب افزایش دبی می شود. این خود موجب سرعت پروسه شستشو و تمیز کاری می شود. دو فاکتور ذکر شده موجب تنوع در دستگاههای واترجت می شود. دستگاه واترجت در مدل های خانگی و تجاری ساخته می شود. مدلهای صنعتی غالبا فشار بسیار قوی تری نسبت به مدل خانگی دارند. به مدلهای صنعتی کارواش صنعتی نیز اطلاق می شود.

تقسیم بندی بر مبنای فشار تولیدی


کیفیت و سرعت انجام نظافت توسط دستگاه را فشار و دبی مربوط به دستگاه مشخص می کند.

چنانچه دستگاهی با فشار آب نامتناسب جهت کاری خاص انتخاب شود امکان صدمه رساندن به سطح مورد نظر وجود دارد.

واترجت های صنعتی به دو دسته فشار قوی و واتر جت فوق فشار قوی دسته بندی می شوند.

مدل فشار قوی برای کارهای تمیزکاری مثل سطح های افقی یا عمودی، برای جرم گیری و گرفتن رسوب به کار برده می شود. واترجتهای فوق فشار قوی برای کارهای سنگین تری مثل لایه برداری و یا حتی تخریب بتن و … استفاده می شوند. این دستگاه ها دارای پیچ تنظیم کردن فشار اب هستند.

تقسیم بندی بر اساس درجه حرارت آب خروجی


1- آب سرد
2- آب گرم
کارواش های صنعتی دارای آب سرد هستند.

واترجت های دارای اب گرم دارای سیستم گرم کننده آب هستند. این سیستم خارج از خود دستگاه تعبیه میشود. زیرا وجود سیستم گرم کن در خود دستگاه باعث کم شدن طول عمر دستگاه می شود. این سیستم گرم کن خود از دو نوع ساخته می شود. یا دیزلی هستند و یا الکتریکی. نوع دیزلی دارای قدرت بیشتری هستند. دستگاه های دارای سیستم آب گرم برای نظافت و شستشوی سطوحی که دارای چربی هستند مناسبتر هستند. این سیستم گرم کن خود از دو نوع ساخته می شود. یا دیزلی هستند و یا الکتریکی. نوع دیزلی دارای قدرت بیشتری هستند. دستگاه های دارای سیستم آب گرم برای نظافت و شستشوی سطوحی که دارای چربی هستند مناسبتر هستند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

*

code

فهرست
با سلام، لطفا پیام یا سوال خود از گروه صنعتی پویابرش را در اینجا با ما درمیان بگذارید
ارسال از طریق واتس اپ