طرح سی ان سی چیست؟ دستگاه های cnc غالبا نیاز به طرح برای پیاده سازی دارند. این طرح ها روی ابزارهای مختلفی مانند سنگ و چوب پیاده سازی می شوند. شرکت های مختلفی درایران و جهان وجود دارند که این طرح ها را به صورت رایگان یا تجاری ارائه می کنند. بخش بزرگی از این طرح ها برای درب ها هستند. برای مثال درب منازل، درب ویلا و شرکت ها و یا پارتیشن های جداکننده. امروزه استفاده از صنعت cnc در دکوراسیون داخلی بسیار رواج پیدا کرده است. همسو شدن صنعت و هنر انعکاس بسیار خلاقانه ای بوجود آورده است.

کاربردهای طرح cnc

طرح سی ان سی

از طرح های cnc میتوان در ساخت ساعت های دیوار که برجسته و چوبی هستند نیز استفاده می شود. محصولات چوبی دارای تنوع زیادی هستند. این طرح ها توسط دستگاه cnc چوب پیاده سازی می شوند. امروزه دیگر روشهای سنتی بسیار زمان بر هستند و جای خود را به این دستگاه فوق العاده داده اند. این دستگاه دارای دقت برش بسیار زیادی می باشد. صرفه جویی در وقت نیز از مزایای استفاده از دستگاه های صنعتی می باشد. استفاده از این طرح ها برای ساخت قفسه ها، تخت خواب و تاج مبلمان نیز کاربرد زیادی دارد.
دستگاه های cnc توانایی برش بر روی انواع چوب را دارند. از این رو دارای تنوع کار بسیار زیادی هستند. از جمله چوب گردو، راش و چوب روسی که بسیار متداول می باشد. هزینه نهایی کار اصولا نسبت به هزینه کار با روشهای سنتی بسیار مقرون به صرفه تر است. همانطور که میدانیم کارهای دست ساز بسیار گران تر هستند. با این دستگاه ها تقریبا هر ایده ای را میتوان اجرا کرد. برای مثال ساخت ظرف های زیبای چوبی، تابلوهای دیواری، انواع صندلی و.. .

مثالهای بیشتر برای طرح سی ان سی

در این جا چند مثال دیگر از کاربرد طرح cnc می زنیم:
انواع جا کفشی
شلف و قفسه برای آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی
ظروف مختلف پذیرایی
انواع صندلی
کتابخانه و قفسه کتاب
تابلو دیواری
دربهای ورودی برای اماکن مختلف
درب کابینت
اسباب بازی های مختلف چوبی و یا جنس های دیگر

طرح سی ان سی درب از معمول ترین طرح ها می باشد که در زیر چند نمونه از آن را به اشتراک می گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =